Kontakt | Přidat do oblíbených | Mapa stránek
 
 

Královéhradecká asociace
nevládních neziskových organizací

 
 
Naši partneři
logo Magistrátu města Hradec Králové

logo Univerzity Hradec Králové

logo ERA - Poštovní spořitelna

logo Veolia Voda Česká republika, a.s.

Cena Křesadlo

Cena pro obyčejné lidi, kteří dělají neobyčejné věci


Křesadlo je originální ručně vyrobený předmět z dílny Jaroslava Zívala, kováře z hradu Křivoklát, označený nápisem "Křesadlo" a kalendářním rokem soutěže, symbolizuje vykřesané jiskřičky lidství a smyslem jejich udělování je nejen ocenit dobrovolníky, ale rovněž šířit myšlenku dobrovolnictví do povědomí veřejnosti. Za dobu, po kterou se Křesadla v ČR rozdávají, již bylo oceněno více než 350 dobrovolníků ve více než 18 městech a krajích.


Cílem udělování ceny je ocenit dobrovolníky, zviditelnit dobrovolnictví, vzbudit v lidech zájem o dobrovolnou činnost a respekt k těm, kteří ji vykonávají.

"Dobrovolníci jsou odvážní lidé a jsou ochotni se za něco postavit. Jsou ochotni zasvětit své ruce, svou mysl a především svá srdce službě ostatním. Tím přinášejí lidem naději a dodávají jim sílu k překonávání jejich slabostí. Odměnou za to jim je vědomí, že jejich činnost má skutečný význam. Jejich odvaha a odhodlání by měly být pro nás pro všechny inspirací k činům." (Z poselství generálního tajemníka OSN Koffiho Annana k zahájení Mezinárodního roku dobrovolníků - 2001)

Cenu Křesadlo založila HESTIA - Národní dobrovolnické centrum již v roce 2001. Nejprve se konala pouze v Praze, postupně se začaly přidávat regionální partneři jako spolupořadatelé. Od roku 2004 se zapojilo celkem 10 regionů. Myšlenka ocenění dobrovolníků výroční cenou vznikla v rámci akcí Mezinárodního roku dobrovolníků. Obdobné soutěže existují v některých okolních zemích, např. v Maďarsku, kde cenu předává každoročně prezident. I u nás se stalo Křesadlo prestižní záležitostí, protože mezi hodnotiteli se pravidelně ocitají významné osobnosti politického, kulturního a dalšího veřejného života. Více informací o Ceně Křesadlo naleznete na www.hest.cz.

 

Za obsah na této stránce zodpovídá: Eva Novotná.
Poslední aktualizace této stránky: 02. 03. 2013, 18:17 hod.

| nahoru |

 
 


Vyhledávání:
 
 
e-mail: webmaster


Královéhradecká asociace nevládních neziskových organizací
Veverkova 1343
500 02 Hradec Králové
e-mail: info@krasnno.cz